Tajemství Kosí kavárny

Tajemství Kosí kavárny
https://www.databazeknih.cz/img/books/53_/536852/bmid_tajemstvi-kosi-kavarny-662556ecb711f.jpg 4 61 61

Někdy je potřeba trocha kouzel, abyste našli cestu domů. Ve stínu alabamských hor leží městečko Wicklow. Právě sem se vrací Anna Kate, aby pohřbila svou milovanou babičku Zee, majitelku Kosí kavárny. Měl to být krátký výlet. Myslela si, že jen zavře kavárnu a vyřídí pozůstalost po babičce. Navzdory svému předsevzetí, že se vyhne navazování jakýchkoli vztahů a rozhodně nebude pátrat po otcově rodině, Anna Kate zjišťuje, že je k tomu svéráznému jižanskému městečku, odkud její matka před mnoha lety utekla, nevysvětlitelně přitahována. Dalším magnetem je tajemný kosí koláč, o kterém každý pořád mluví. Pravda o její minulosti pomalu vychází najevo a Anna Kate se musí rozhodnout, jestli dovolí, aby osamělá kosice konečně roztáhla pochroumaná křídla a vzlétla... Hřejivý román se špetkou magie, romantiky a rodinných tajemství odehrávající se v kouzelném prostředí jižanského maloměsta.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Jota

Midnight at the Blackbird Café, 2019

anovy64
předevčírem 5 z 5

Dojemný příběh o životě a smrti, přátelství a odpuštění, pomoci druhým, lásce a hledání, okořeněný špetkou magie a kosími dobrotami.

EvaEma
12.09.2024 3 z 5

Příběh hezký, ale styl mě neoslovil. Vše by se dalo shrnout do krátké povídky. Chybělo mi v tom něco hlubšího, chci si po čtení udržet nějaký zážitek... tady jsem se trochu nudila.

Martule44
11.09.2024 4 z 5

Něžné, romantické čtení, které přes trochu skryté bolesti, nevyjasněných událostí a pár vynikajících koláčů, došlo až ke šťastnému konci ...

Gugu
06.09.2024 5 z 5

Pohádková knížka pro dospělé.. a kdo nechce se občas začíst do pohádky, ve které všechno dobře dopadne. Krásně se četlo, krásně se snilo a šťastnému konci fandilo. Klidná a pohodová oddechovka.

Ív688
28.08.2024 5 z 5

Usmívám se nad koncem tohoto příběhu, vše dopadlo šťastně a myslím, že v tom jižanském městečku se dodnes žije s kosy a tajemným šedým kocourem velmi dobře, resumé...lidská bolest ze ztrát bližních je velká, ale především je nutné odpouštět a poučit se a najít i sebe samotné, tato kniha nás všechny vede touhle cestou a je to tak dobře, těším se na další román autorky...

Ludmila91
28.08.2024 5 z 5

Tedy, tak tohle byl nádherný příběh.

katst
24.08.2024 5 z 5

Předpokládala jsem, že půjde o letní romantiku, ale kniha mě příjemně překvapila.
Úryvek z anotace “hřejivý román se špetkou magie, romantiky a rodinných tajemství odehrávající se v kouzelném prostředí jižanského maloměsta, zcela odpovídá tomu jaká kniha je.
Milá, plná hezky popsaných postav, lidských příběhů, soudržnosti na maloměstě, kde každý každého zná a zároveň řešící jednu starou rodinnou tragédii a křivdu…
Kniha je velmi poklidná, děj ubíhá pomalu, ale přesto se od ní nedá odtrhnout.
Tak nějak v člověku navozuje klid…

zuzana2599
18.08.2024 5 z 5

Za chvíli si i já dám ke kávě kousek kosího koláče (nebojte se, opravdu není z kosů, ale je ovocný, švestkový s drobenkou).
Tajemství Kosí kavárny je velice nevšední a hezký román. Očekávala jsem spíše
romantický příběh, kterých je hodně, ale dostala jsem mnohem víc. Láskyplné a kouzelné čtení s magickými prvky, které zahřeje na duši. Romantická linka je zde jen velmi jemná, a ani není potřebná. Tento příběh je silný sám o sobě, nese sebou totiž poselství.
Na Kosí kavárnu a na obyvatele městečka Wicklow se nedá jen tak zapomenout. Moc se těším až tam zavítám zase, mé srdce po tom touží !!

zuzi9
16.08.2024 4 z 5

Kniha mě zaujala obálkou a následně anotací, jak je to u mě zvykem s novými knížkami :o)

Příběh se odehrává ve fiktivním městečku Wicklow, které je pověstné skupinkou 24 kosů, a také kosím koláčem. Kosi o půlnoci zazpívají poselství ze Země mrtvých určené těm, kdo koláč jedli během dne a v noci se jim bude zdát zpráva od lidí, kteří je milovali.
Na začátku skoro každé kapitoly jsou útržky s rozhovory místních lidí a reportérem, který píše článek o kosech.
Střídají se dvě postavy, Anna Kate, která se vrátila do městečka po zemřelé babičce a na dva měsíce musí převzít její kavárnu, aby jí mohla zdědit, a Natalie, teta Anny. Postupně se dozvídáme o obou rodinách, jejich usmíření a tajemství, která se mezi nimi skrývají.
Je to milý román o lásce, ztrátě a odpuštění, se špetkou magie. Jediné, co mi v knížce chybělo, byl recept na kosí koláč, který bych opravdu chtěla ochutnat.

Kaja1
13.08.2024 4 z 5

Možná je něco mezi nebem a zemí a jestli ano, tak v Kosí kavárně se to potkalo. Nevím, ale vše se dělo až moc prvoplánovaně, bylo by to hezké, kdyby vždy, když se potřebujeme rozhodnout, nás někdo shůry nasměroval na správnou cestu.

Medvědářka
12.08.2024 5 z 5

Tajemství Kosí kavárny z Nakladatelství Jota je kniha jako dělaná pro letní dny, kdy o kouzla není nouze.
Jde v ní o rodinu, návrat a odpouštění. Najdeme v ní naději i lásku, ale i to, co dokáže udělat ze života nenávist a dávná křivda. Bolest a citové odloučení, ale i hledání svého místa na zemi.
Taky je tam spousta milých lidí z malého města, kteří vědí o všem a všech. K tomu kouzelné koláče, které vám přivodí sny, které potřebujete. A samozřejmě ptáci černí jak noc a chytří tak, že by nejednoho zahanbili svou bystrou povahou.
Tahle všeho chuť vám předloží příběh o návratu a ukáže hodnoty, které jsou v životě důležité. Jen někdy je těžké uvěřit, zahodit svou hrdost a začít znova. Odpuštění má sílu a tu naši hrdinové potřebují, aby se pohnuli z místa a našli to, co právě potřebují.
Mě se to četlo strašně hezky. I když jsem knihu neměla po ruce, musela jsem o ní přemýšlet, protože to bylo prostě fajn. Styl vyprávění mi taky sedl a já se moc těším, až vyjde v druhé polovině roku další autorčina kniha tajemství Ořechové aleje.

ZUZKA28
11.08.2024 5 z 5

Kouzelný krásný příběh pro letní čtení, ráda bych zašla na Kosí koláč do kavárny v městečku Wicklow, obálka knihy je opravdu lákavá a moooc hezká.
Je mi líto,že mám dočteno a už se nebudu potkávat s obyvateli městečka.

lucakuca
10.08.2024 5 z 5

Krásná letní romantická pohádka o slibech, rodinách, komunitě a odpuštění.
Magie hezky pocukrovala láskyplnou pohodovou atmosféru. Všechno je jasný od začátku, jak vám - tak babičce. Jen hrdinka je, jako snad vždycky, krapánek slepá.
Rozmotávání sousedských vztahů a staré rodinné tragédie....

MirrorIsis
08.08.2024 5 z 5

Moc pěkný příběh, dobré letní čtení, ale přijde mi takový nepropracovaný. Jako kdybych měla osnovu koberce, už věděla, jak bude velký, ale ještě nebyl dotkaný...nebyly tam barvy.

hanap
07.08.2024 4 z 5

Hezké letní čtení o tajemství, odpuštění
a síle lásky.

nada3314
07.08.2024 5 z 5

Nalákala mě anotace, konkrétně tato věta: Hřejivý román se špetkou magie, romantiky a rodinných tajemství odehrávající se v kouzelném prostředí jižanského maloměsta.

Už chápu, proč se tato kniha s překrásnou obálkou řadí do série: MAGICKÉ MOMENTY.

Čtení mě přeneslo úplně mimo tento svět, tohle bylo tak úžasné, ani nevím, jestli se mi to podaří popsat. Zdá se, že se jedná o obyčejný příběh, ale opak je pravdou, tohle bylo něco tak výjimečného.

Anna Kate má úplně jiné plány se svým životem, než se zabydlet v malém městečku Wicklow a pracovat v Kosí kavárně. Chce se stát lékařkou. Ale…

Ona jediná udržovala vztah se svou babičkou, nikdy se nedozvěděla proč, její máma do Wicklow nechce a jak to vlastně je s jejím otcem a jeho rodinou. Všechny tyto tajemství se brzo dozví. Do Wicklow se vrací bohužel ze smutných důvodů, bude muset pohřbít svou babičku a zavřít její Kosí kavárnu. Zůstává 2 měsíce, než se vše vyřeší a mezitím se toho stane hodně. Babi Zee moc dobře věděla, proč si tuto podmínku do své závěti dávala. Anna Kate tomuto místu propadne a né jen díky kouzelnému kosímu koláči.

Opravdu velmi milé a dojemné čtení. Krásně jsem si odpočinula. Doporučuji všem co mají rádi tajemství a chtějí číst něco hezkého.

aNGie5
06.08.2024 4 z 5

Příběh o tom, že když potřebujeme překonat ztrátu a bolest, dodržet slib, anebo odpustit, láska je to, z čeho musíme vycházet a je to nejdůležitější, co můžeme dát a přijmout.

Ivetaa
31.07.2024

Asi půjdu proti proudu, ale mě kniha ani po přečtení cca 50 stran vůbec nebavila. Hodně "složitých" postav a na mě až moc překombinovaný děj v malém - možná pro někoho - půvabném městečku. Oddychové čtení to rozhodně není. Nehodnotím hvězdičkami, nedočteno - na to je můj čas drahý a čeká moře dalších knížek.

Kenan
29.07.2024 4 z 5

Tohle bylo milé. Brala bych takovou kavárnu, kde se setkávají lidé, kteří se vzájemně podporují a pomáhají si. Odpočinkový příběh, do kterého jsem se ponořila, chtěla vědět víc o obyvatelích městečka Wicklow a držela jim palce.

KatieKuli
25.07.2024 4 z 5

Magické čtení o rodu žen Callowových, jejich léčitelských schopnostech, empatii a jejich kosí kavárně, která spojuje celé alabamské městečko. Anna Kate se po smrti své babičky Zee vrací ke svým kořenům a pokračuje pomáháním místní komunitě. Seznamuje se s obyvateli, peče slavné kosí koláče a přemýšlí kam se dál v životě vydat.

Kniha mě svou atmosférou hned chytla a vyloženě jsem se toužila dozvědět o všech lidech z městečka. Přijde mi ale, že po úžasném úvodu, ztratila už v polovině kniha "dech". I dál to byl příjemný příběh, ale neudržel to magické "něco" začátku knihy, proto 4*